Концепція форуму

Можна ще сказати: задум, бачення, ідея.

Але концепція більш якось вживане слово, звичне. Так от, вона, як казати вже не про міркування і вагання "треба - не треба", а про реалізацію, то тоді концепція форуму викладається у назві, двох текстах і одній картинці. Отже:

   -   назва;

   -   опис групи;

   -   закріплений допис (чи декілька);

   -   і обкладинка групи.

І хоча саме у тій парі текстів мають бути описані всі важливі, принципові для цього форуму питання, назву і обкладинку не варто недооцінювати. Концепція має визначити цільову аудиторію, а також ті вигоди, що одержать учасники форуму. Мабуть і інші питання варто висвітлити, але зміст тих питань дуже пов'язаний з темою форуму, тому зосередимось зараз в першу чергу на їх формі чи форматі.

Назва

Назва є найважливішим елементом концепції. Саме за назвою форум сприймають під час знайомства, саме назва відома засобам пошуку. Тож не шкодуймо часу на обмірковування варіантів. І на обговорення з учасниками, потенційними чи вже наявними.

Опис групи

Дуже короткий і простий, лаконічний текст (декілька абзаців), що містить основну ідею чи місію форуму. Нові учасники повинні відразу зрозуміти, куди вони потрапили. Можна сказати, що у вас є пять-десять секунд (ну хвилина) для того, щоб людина зрозуміла і зацікавилась. Зацікавилась і рушила далі, до закріпленого допису.

Закріплений допис чи повідомлення

А вже тут можна подати щось важливе, інформаційно значуще і велике за розміром. Ну як велике - на десяткок-другий абзаців. І, відповідно, претендувати на 3-5 хвилин уваги з боку тої людини, що спочатку зацікавилась, а тепер вже має вирішити: то їй треба, то їй цікаво, то їй щось дасть в перспективі? Іншими словами: чи варто витрачати час?

Обкладинка

Так, ця невеличка картинка є дуже важливою (погляньте на ту картинку, що розташована на цій сторінці, а потім підіть в групу Модератори, ідея зрозуміла?).

Подумайте над тим, який саме графічний образ є найбільш адекватним, виразним, яскравим для ілюстрації вашої думки про призначення форуму. Звісно, як це форум партійний чи якоїсь громадської організації, то нема питань: логотип чи затверджене зображення цієї організації. А як форум якийсь спеціалізований, оригінальний, то подумати про його графічну ідею варто дуже серйозно.

І приклад, який подає багато приводів для аналізу. А от комікс. А от обкладинка однієї діаспорної групи:




Приклади форумів

Ну, відкритих "майдачиків для дискусій" в нас багато, то, можна вважати, продукція широкого вжитку. Менш популярні закриті групи, про них нічого сказати не можна, вони ж закриті.

А от проміжний варіант. Хоч група і відкрита, але є обмеження на те. щоб в неї потрапити. Краще сказати умова.

Головне

Так буває, про головне забули. Ну тому, що воно видається і так зрозумілим.

Жодна концепція не може бути постійною. Вона має розвиватись. І найкращій шлях - обговорення з членами спільноти. Модератор повинен мати позицію, бачення, але воно ж має бути спільним, адже "спільнота"!





3 коментарі:

  1. філософія демократії: Сонячні промені які падали.падають і будуть падати на землю повинні бути розподілені між людьми порівну.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Промені сонце поділить між нами само, а от деякі інші речі...
      Але це філософія соціалізму: справедливість, а свобода і солідарність в забезпечення тої справедливості, що її ще треба вибороти.
      Філософія демократії: рівні можливості в рамках закону.

      Видалити
  2. Адміністратор блогу видалив цей коментар.

    ВідповістиВидалити