Про проект

Ідея цього проекту дуже проста: сформувати зусиллями тих людей, що вже мають досвід модерування форумів громадянського характеру, щось на кшталт методичного посібника. Так, в першу чергу для тих, хто ще тільки починає роботу модератора. Але також і для тих, хто має певний досвід, але хотів би прояснити певні професійні питання в діалозі з колегами по цеху. Чи є форум додатком до цієї інформаційної бази, чи навпаки: цей сайт є додатком до форуму - прояснювати не будемо. Є і дистанційний курс. То навчатись можна за будь-якою схемою.

Модератор чи адмін? А є ще такий термін як "куратор змісту" і більш вживаний "контент-менеджер". Це все не випадково і хоч зараз не видається вчасним заглиблюватись в ці відмінності, але у майбутньому, мабуть, про це поговоримо. Втім, можна і зараз. От що думає про це Вікі, а от ще одне подібне джерело.

Ну от і все стосовно ідеї, яка зрештою виявилась плідною, хоча тільки наполовину.

Новачки (мабуть) долучаються (мовчки), досвідчені люди нічого не пишуть стосовно свого ставлення (але не полишають групу). Тим більше, вони не дають зауважень чи пропозицій стосовно текстів цієї бази, цього он-лайн посібника модератора.

Менше з тим, одна дівчина вже за допомоги форуму свою групу запустила і це найголовніше.

А чому люди взагалі беруться за модерацію, адже це робота? Нехай цікава, нехай в якомусь сенсі престижна, але ж робота. Треба витрачати час, треба навчатись чогось, порівнювати свій форум з іншими, думати над тим, як зробити його краще. А що таке краще? Ну от, морока, одним словом.

Ця морока робить краще нас самих, вона нас розвива, збагачує, зрештою, як і будь-яка творча робота. Тому модератор, навіть у тому випадку, як в нього форум не надто показний, а хтось його може назвати і невдалим - навіть тоді модератор вже свій приз отримав: він став іншим. А невдалий форум завжди можна зробити кращим. Як подумати добре і порадитись з колегами.

--- Додаток ---

Обмін досвідом річ чудова, але перед тим (чи вже в процесі) варто одержати і теоретичну підготовку.

Як розуміти соціальні мережі

Інтернет-медіа

Але ж це курси виглядають адресованими журналістам? А ви послухайте, потім скажете, чи це було корисно.

І ще одне. Ви обов'язково маєте навчитись друкувати наосліп. Можна за допомоги книжки, можна просто скачати популярну тренажерну програму, а можна додатись до чудової спільноти і навчитись, як кажуть, із задоволенням від процесу. Але: обов'язково.











1 коментар:

  1. От цікава книжка: https://www.facebook.com/groups/konc.e.dem/144921909376015/
    Я в ній вичитав таке:
    Interactivity
    This mode of interaction describes the interaction between the participants in the initiative. There are four different modes passive, active, interactive and proactive
    І це ж про форум в тому числі? Хтось просто чита, хтось додає власні пости (що його бентежить), хтось готовий обговорити чужий пост, а хтось... Так це ж модератор - проактивна людина, що не просто бере участь, а створює форум. Форейтор прогресу. У даному випадку е-демократії, але хіба це не універсальна класифікація?

    ВідповістиВидалити