Створення групи

Власне технічний момент ми вже розглядали раніше, це тут: http://bibrc.blogspot.com/2016/05/blog-post_16.html І, чесно кажучи, нема там про що говорити, надто просто все це відбувається.

Але під час створення групи постають дуже принципові питання, що витікають з концепції.

1. Закрита, відкрита, таємна

Хочете поширення складу учасників форуму, залучення нових людей, поширення певного переліку ідей чи пропозицій? Тоді група має бути відкрита.

Хочете вузького складу, перевірених людей? Зрозуміло, це закрита.

Хочете загалом не привертати жодної уваги сторонніх людей. Нікого, крім членів форуму. Така група називається таємна.

2. Членство

Тут, мабуть, в залежності від того, що обрано раніше. Вже не в концепції, а тому, який буде доступ до форуму. Хоча концепція присутня у будь-якому рішенні стосовно облаштування форуму.

3. Запрошення членів

Про це ми говоримо в інших розділах, там, де чисельність і там, де етика.

4. Третя система

Програмісти знають, що перша система чи програма створюється тільки для того, щоб освоїти інструменти, друга - для того, щоб зрозуміти замовника, а от вже третя... Тож як вже беретесь, то готуйтесь до того, що досвід не замінить жодна брошура: беріться і робіть. Третя група вас задовольнить більше, ніж перша.

А може й ні, може у вас все буде зовсім не так. Розкажіть іншим, їм буде легше долати цей шлях.4 коментарі:

 1. група може бути дуже корисна для обговорення, обмеженого в часі. Наприклад, щодо зміни програм у середній школі.)
  Але є одне "але". Фейсбук-спільнота не толерує додавання в групи. Після цього, як правило, йде розфренд чи бан.
  Тому, якщо хто хоче привернути увагу до групи, то краще написати в приват і запросити.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Група може бути корисна у багатьох випадках і для вирішення безлічі різних завдань, що постають в царині комунікації людей. Ми ж тут кажемо про громадські форуми. То перше, про що думаєш, це обговорення територіальних чи і загальнонаціональних суспільно значущих проблем.
   Школа? Зміна програм? Так це ж вічне питання! Дійсно, якийсь діяч у галузі освіти може пропонувати конкретні зміни, проводити обговорення у форумі, а потім піти у іншу галузь. Тоді форум згасне. Але форум при Міністерстві? Так то ж не громадський. А громадський - то чий. Тут постає питання про особисту відповідальність модератора. Він за визначенням є громадський діяч. Ну як не одержує платні.

   Видалити
  2. Автор видалив цей коментар.

   Видалити
  3. Я додаю людей без запрошення. Але не просто в якісь групи - я додаю людей в цікаві для них групи (це я так думаю). Абсолютна більшість не ображається. Може потім виходить з групи, але без образ.
   А коли мене додають в групу косметики чи якихось автозапчастин - ну я теж не ображаюсь. Ну люди ж не знають, чи я прагну їх товарів. Та хвилина діла - вийшов і все.
   Ну звісно, як я помічу, що хтось малознайомий, не помічений в дискусіях, коментах, додає мене до двох, трьох груп... Тоді, звісно, треба попрощатись.

   Видалити