Кількість учасників форуму

У певному розумінні це основний параметр будь-якого форуму. Але він тісно пов'язаний з концепцією і не може бути розглянутий якось ізольовано він неї.

Не повинен модератор за будь-яку ціну боротись за безмежне зростання кількості членів спільноті, хоча як вона зростає, то він працює добре. Жодного сенсу не має так звана "накрутка" - штучне збільшення чисельності учасників. Одного погляду на те, скільки повідомлень за тиждень і скільки коментів до кожного повідомлення в середньому є на форумі всі питання з накрутками знімає.

А може бути ефективним форум з трьох учасників? А чому ні? Як це, скажімо, рибалки, що їздять у вихідні по рибу разом. Або три бібліотекарі, або три вчителі фізики якоїсь школи. Стривайте, ну з рибалками нехай, а навіщо вчителям, що і так набридли одне-одному на роботі, ще й форум мати? Не знаю, а коли і як їм спокійно поговорити про те, що їх цікавить? Вони ж у вчительській можуть і не побачитись? Ні, мені такі форуми не відомі. Сподіваюсь, це явище тимчасове. З часом, я впевнений, такий форму ми побачимо. Інша справа, що до нього скоро долучаться і батьки, і учні, і вчителі сусідньої школи, а може й іншого міста - то без сумніву. Як він, той форум, буде цікавий людям. А він може стати таким і при трьох учасниках.

Треба зазначити, що продуктивність дискусії найкраща, коли в ній беруть участь двоє-троє, ну до десяти чоловік. Бо інакше починається безлад, не можна встежити, хто до кого звертається і на що відповідає. Мухи і котлети окремо: треба розділити питання і започаткувати нові декілька дискусій з чітко визначеними питаннями. А може запустити інший форум, цільовий, не може бути обмеження для кількості форумів, присвячених одній, але великій, комплексній темі. Для обговорення, пошуку рішень це краще.



Немає коментарів:

Дописати коментар