Автори

Ще кажуть "топікстартери". Але по суті це ж автори? Так, повідомлення в форумі набагато менше розміром за статтю на сайті ЗМІ чи у блозі. Але хіба воно не має бути написане якісно? Грамотно, цікаво. І ще щось давати читачу в розвиток теми форуму.

Авторів треба якось залучати? Чи вони самі знайдуться? Тут модератор має подумати. Може він хоче бути сам собі писака і сам собі читака? Такі форуми можна побачити. Пише собі людина і ніхто йому не може заборонити. А може то новий Ціолковський?

Серед членів форуму завжди є повні мовчуни. Тільки читають. Та й бувають у форумі не часто. Але не йдуть. Втім, авторами з різних причин не будуть ніколи.

А є проміжна категорія (між тими, хто тільки читає і повноцінними авторами) - коментатори. Це автори-початківці. Їх можна з часом довести до стану авторства. Ну є ж поштовх до того, щоб писати, нехай коменти. Засіб відомий: діалог. Модератор не може бути тільки адміністратором, слідкувати за тим, щоб ніхто нікого не ображав. Модератор має виховувати авторів. І нових, і тих, що вже проявився як автор. Ну, нехай не виховувати, але якось націлювати? Сказати легше, ніж зробити.

Набагато простіше с законами формування правильних чи ефективних текстів. Вони добре відомі: заголовок, структура, стисле викладення змісту, висновок. Можна знайти в Мережі безліч рекомендації. Чи ті рекомендації працюють? Спробуйте випробувати.


Немає коментарів:

Дописати коментар