1. Вступ або передмова
1.1 Асоціація:
1.4 Формулювання проблеми чи постановка задачі1
Як ви не дуже розібрались в згаданих організаціях та їх форумах, то це не так вже і страшно, адже користувачі Фейсбуку, немирівці, що читали по тих форумах повідомлення, добре знали, звісно, що то за організації, які вони проводять заходи і для чого запущені в роботу конкретні форуми. Для нас важливо інше: небайдужі чи активні люди відчули необхідність, потребу для міста саме якоїсь інформаційної системи, структури (кластеру), почали його формувати, здобули чудовий досвід (порівняйте з Хмільником) і тепер же можна з ними про це поговорити предметно. Під соусом Кластер2. Тобто взятись за аналіз отого згаданого досвіду і спробувати побачити, якими могли б бути напрямки розвитку системи (кластеру) в подальшому? Які слабкі місця схеми, як їх посилити? Які сильні сторони старого кластеру, як їх розвинути? Хто, що, як, де і коли має для цього зробити?
2. Перша спроба вирішення проблеми
Але для початку, може, семінар? Ну дійсно, щоб мати, так би мовити, надійну теоретичну базу. Спробуємо. А тоді вже, як почне в нас дещо вимальовуватись, будемо говорити про Кластер2. Або, як хочете Немирів 2.0. Побачимо, чи буде бажання до таких розмов. До речі, про розмови.
3. Друга спроба вирішення
Так, на підставі нового досвіду, що тепер вже маємо від Хмільника, а також від розмов у приваті та по різних форумах, що були за цей час з немирівчанами. Отже, що пропонується? (Хоч і семінар, звісно, залишається у порядку денному на майбутнє, це ж навчання - ніколи не пізно.)
Постановку задачі (чи формулювання проблеми), пов'язану з кластерами чи мережевими форматами облишимо у спокої (як і Хмільник). Проблему сформулюємо як фактичну неспроможність подолян до ефективного чи результативного діалогу у сучасних форматах. Тоді спроба вирішити буде полягати в тому, щоб знайти у Немирові людей, що проблему бачать і готові спілкуватись у сучасний спосіб щодо простого і конкретного питання про міську шкільну газету. (Принагідно і назва публікації змінилась, в першій редакції було про кластери та ще і нумеровані...) І як такі люди відгукнуться, то поговоримо вже з ними далі і про кластери, і про формати. Конкретно, на прикладі шкільної газети. А як таких людей не буде віднайдено, то і Немирів приєднається до Хмільника, який вже спочиває від усього того клопоту.
А почнемо з модераторів. Персонально запросимо до розмови людей, що формують комунікаційне обличчя міста. До 29.5 накопичилось 21 перегляд, але ніхто не відгукнувся. Тоді рушаємо по загальноміських форумах: 1►, 2►, 3►, 4►, 5►, 6►. Десь, як можна побачити, премодерація, а десь запрошення вже в форумі. Але далі п'ятого форуму Фейсбук не пускав (на 36 переглядах цього тексту): вважав, що забагато від мене постів. Я думав день-два треба почекати, але щось там в нього заклинило, відтак пішли паралельно: будемо запрошувати персонально учасників тих форумів. Нарешті, як тут вже було 44 перегляди, пішло запрошення і в п'ятий та шостий форуми.
10.6 на 45 переглядах завершуємо. Ніхто не відгукнувся (з 60 запрошених, по 10 з кожного форуму). Отже, друга спроба (після Хмільника) теж невдала. Потрібна третя? Ну за законами жанру... Щоправда, декілька запрошених погодились мати дружні Фейсбук-стосунки, але все одно мовчать. Ну от що тут треба думати? Гаразд, життя ж триває, то може з часом щось і зрушить з тою комунікацією у Немирові.
Немає коментарів:
Дописати коментар